"המדריך למתלבט"

האם כדאי לטוס ולעבוד בחו"ל ? (סרטון מלא בתחתית העמוד)

מאת: שרון קאשי

זהו.

האסימון נפל.

באותם השניות הבנתי בבירור – משהו חייב להשתנות.

אם אתם קוראים את זה אתם כנראה בני 21 ומעלה, השתחררתם מהצבא לא מזמן ואתם מרגישים שהחיים שלכם תקועים. אתם עדיין לא יודעים מה אתם רוצים לעשות שתהיו גדולים, אין לכם חלום להיות משהו מסוים כמו רופא או טייס ואין לכם מושג מה אתם רוצים ללמוד (אם בכלל). בכל הקשור ללימודים אתם עם רגשות מעורבים, אתה נתקלים שוב ושוב באנשים סביבכם שלמדו לתואר ולא מצליחים למצוא עבודה בתחום שלהם ונאלצים לעבוד כמלצרים למחייתם.

מאז שהשתחררתם מהצבא כנראה כבר עבדתם במספר עבודות, ככה זה אצל רובנו שמשתחררים… הרי כולנו היינו שם… מצד אחד בא לכם לטרוף את העולם ומצד שני אין לכם גרוש על הנשמה. אז אתם מבקשים מהבוס יותר משמרות. בהתחלה, זה נחמד לקבל בסוף החודש משכורת גבוהה פי 15 מהמשכורת בשירות הצבאי, אבל בחיי האזרחות במדינת ישראל, זה עדיין לא מספיק בשביל לחסוך כסף. בעיקר כאשר יש לכם גם רכב שהתחזוקה שלו גומרת לכם רבע מהמשכרות.

עד כמה אתם מוטרדים בנוגע לכיוון שאליו החיים שלכם הולכים…? או יותר נכון, חוסר הכיוון. כמה עוד תעברו בין עבודות מזדמנות שלא מובילות אתכם לשום מקום…? אני בטוח שאתם רוצים לעשות משהו מעניין עם החיים שלכם! זה לא יכול להיות שבזה זה מסתכם – עבודה שגרתית רגילה ומאוסה?!? חייבת להיות דרך אחרת! הרי זה לא ייתכן שאתם דורכים באותו המקום ללא התקדמות ממשית, וגרוע מכך אתם לא מצליחים לראות איך אתה מתקדמים ומבססים את עצמכם במציאות הכלכלית הקשה שקיימת במדינת ישראל.

גם אם תקבלו העלאה של 1,000 ₪, ובמקום 6,000 ₪ תרוויחו 7,000 ₪ בחודש, לאן זה ייקח את החיים שלכם? אתם גם ככה בקושי מצליחים לחסוך 2,000 ₪ למרות שאתם עובדים כל הזמן. מה אתם כבר מבקשים? לא נראה לי שזה יותר מדיי, אתם בסך הכל רוצים לחיות חיים טובים, לצאת מדיי פעם עם חברים לבלות, לאכול במסעדות, לטוס לחו"ל לחופשות מדיי פעם, אתם יודעים, לחיות. לא רק שאתם לא מצליחים ליהנות מהחיים בגלל שאתם עובדים כל יום וכל היום, אלא אתם גם לא מצליחים לחסוך הרבה כסף וההרגשה הזאת

מ ת ס כ ל ת  אתכם. אתם לא רוצים להסתפק בבינוניות כבר מעכשיו למשך שארית חייכם… חייבת להיות דרך להשיג עמדת התחלה טובה יותר לחיים, גם רוב האנשים העשירים שאנחנו קוראים עליהם שמספרים כיצד הם התחילו מאפס ובכוחות עצמם נהיו מיליונרים לא עשו את זה מהנוסחה הזאת של עבודות מזדמנות עם 2,000 ₪ חיסכון בסוף החודש. משהו חייב להשתנות, אתם חייבים להכניס יותר כסף ולמצוא נוסחה כדי לשמר אותו.  

היום בעידן האינטרנט נתקלים בהרבה סיפורים של דרכים קלות לעשות כסף, השתתפות בסקרים וניסויים, צירוף חברים לשיטת פירמידה, קורסים למכירות באינטרנט, קניית מטבעות דיגיטליים (ביטקוין) וכ'ו. אחרי שרוב החברים שלכם ניסו את רוב הדברים הללו בטח הבנתם שהמושג כסף קל לא באמת קיים.

אתם עובדים קשה כבר חצי שנה/שנה לא בשביל לחסוך, לא בשביל ליהנות, אלא בשביל לשלם על חשבונות הרכב וההוצאות החודשיות השוטפות.

בואו ננסה להחליף את הרגשת התסכול מהמצב הקיים להרגשה של התחלות חדשות וחשיבה שאפשר אחרת…

תחשבו על זה, במקום לעבוד בארץ ולהרוויח משכורות שכבר הבנתם שלא יביאו אתכם לשום מקום, אתם עולים על טיסה, נוחתים ביעד מדהים, חיים עם חבר'ה ישראלים בגילכם, שהגיעו מאותה סיבה – הם פשוט החליטו לנסות ולמצוא דרך אחרת! קמים כל בוקר ל-"שגרה חדשה", גרים ביחד, עובדים ביחד ומבלים ביחד.

דמיינו לעצמכם להתעורר בכל בוקר לחוויות חדשות, תרבות חדשה, אנשים חדשים ולעיתים גם שפה חדשה.

נשמע טוב, לא?

תזמון זה הכול בחיים אם לא עכשיו אז מתי? 

בטח כבר חשבתם לעצמכם, אם לא תעשו את זה עכשיו, מתי בחייכם תוכלו לעשות את זה??? הרי אם תתחילו ללמוד או כשתהיו נשואים עם ילדים לא תוכלו לעשות את מה שאתם רוצים כי יהיו עוד דברים ואנשים להתחשב בהם, זה כנראה עכשיו או לעולם לא…

אני בטוח שהמחשבות האלו לעשות משהו מיוחד ושונה תמיד היו שם אצלכם, משום מה הם פשוט היו רדומות וחיכו ל"זבנג" הגדול שיעיר אותם (אני מקווה שאולי קריאת שורות אלו יהיה חלק מה-"זבנג"), וכעת כשהתעוררתם, אי אפשר לעצור את זה מלרקום עור וגידים.

לחטיבה נתתם 3 שנים, לתיכון נתתם 3 שנים, גם צבא ההגנה לישראל קיבל את הנתח שלו, ומה איתכם? לא מגיעות לכם 3 שנים? תשאלו את עצמכם, למה אנשים כל כך קמצנים עם הזמן שלהם? תמיד במרוץ להספיק כמה שיותר מהר לעשות את ה V על הפסיכומטרי, V על הטיול, V על התואר, V על הקריירה, V על חתונה, V על ילדים, V על שיעבוד… אתה לא רוצים לעשות V! אתם רוצים לחיות לעזאזל! אתם רוצים לחיות כל יום ולהתרגש אתו ביחד, אתם רוצים לשאוף גבוה יותר ממה שאנשים אחרים שואפים, ואתם יודעים מה? אין מישהו שזה מגיע לו יותר מכם! לא ככה? ידעתי שתסכימו איתי.

אז לאן אתם רוצים לטוס?

בחירת היעד תלויה בכמה משתנים, לדוגמה, לחלק מהחבר'ה שטסים חשובה החוויה יותר מהכסף, לחלק אחר חשוב הכסף והחוויה בצורה שווה אבל לרובם חשוב יותר איפה הם יכולים לעשות הכי הרבה כסף. בסופו של דבר העולם מדהים ואתם רוצים לראות את כולו! שתדברו עם היועצים שלנו אתם תבינו, לאחר שיחה איתם, כמה זה פשוט לעבוד בחו"ל וכמה ההכוונה הנכונה תעזור לכם רבות בהמשך הדרך. 

המספרים מדברים בעד עצמם 

100,000 ש"ח בחצי שנה זו לא מילה גסה.

זוהי המציאות הקיימת בחייהם של עשרות אלפי ישראלים בגיל שלכם.

ישנם אנשי מכירות שעבורם להרוויח 1,000 ש"ח ליום – זהו יום רע.

יכול להיות שאתם מכירים באופן אישי אנשים כאלו, או אולי מכירים מישהו שמכיר מישהו כזה,

או שאולי שמעתם רק סיפורים כאלו – אז מרגע זה לא תוכלו להתעלם יותר,

זוהי המציאות הקיימת בעבודה מעבר לים.

גם לי היה קשה להאמין בכך לפני שטסתי – אך זוהי אמת לאמיתה.

כשהשגתי את ה-70,000 ₪ הראשונים שלי בעודי בגיל 22, הרגשתי שאין דבר בעולם שלא אוכל להשיג.

אתם מבינים כמה זמן ייקח לכם להשיג את הסכום הזה באורח החיים שלכם היום? שנתיים ו-9 חודשים (לפי מתכונת של 2000 ₪ חיסכון בחודש)

מדהים, נכון???

אני לא אגיד לכם שזה יהיה קל אבל אני אגיד לכם שזה אפשרי כי אני עשיתי את זה.

ללא ניסיון קודם ובכוחות עצמי בלבד.

דברים שצריך לדאוג להם לפני הטיסה

1.ביטוח בריאות לחו"ל –  1.5 $ ליום זה המחיר בימינו. (אין צורך לעשות ביטוח לספורט אתגרי – במידה ותרצו אפשר להוסיף אח"כ).

  1. העתקים של מסמכים חשובים – דרכון, תעודת זהות, כרטיס טיסה, ויזת כניסה למדינה (במידה ויש). עושים שני סטים של העתקים, נותנים סט אחד להורים וסט נוסף הולך אתכם.
  2. המרת מטבע זר – 500$ – את המשכורות מקבלים כל שבוע\שבועיים\חודש (תלוי בחברה) סכום זה ישמש אתכם עד לקבל המשכורת הראשונה.
  3. כרטיס אשראי בינלאומי.
  4. מצעים למיטה זוגית  -מיטת יחיד בחו"ל לרוב גדולה מהסטנדרט לכן עדיף להביא מצעים למיטה זוגית ובמידת הצורך לדחוף את שאריות הסדין מתחת למזרן.
  5. חיסונים – נדרשים לחלק מהמדינות בעולם. במידה ואתם מתכננים טיול המשך במדינה אחרת לאחר תקופת העבודה, זכרו לעשות חיסונים עוד בארץ.

* מומלץ לקרוא את הספר "הדרך למיליון הראשון" – המדריך המעשי למכירת מוצרי קוסמטיקה בחו"ל (ניתן להשיג אצלנו). 

תארזו "קל"

לא משנה כמה פעמים יגידו לכם את זה, כנראה שעדיין תרצו לקחת הרבה דברים "ליתר בטחון". מכיוון שזוהי ההתנסות הראשונה שלכם בעבודה בחו"ל זהו צורך מובן.

הסיבה לארוז קל היא שבחו"ל אתם תרכשו דברים נוספים בוודאות – בגדים, נעליים, בשמים, מוצרי אלקטרוניקה, מזכרות, מתנות, וכו' וכו' וכו'.. (במיוחד את… כן כן את יודעת שאני מתכוון אלייך!) 

שאני ממליץ לארוז "קל" אני מתכוון ל:

  • בגדים תחתונים לשבוע ימים – קחו בחשבון שביום חופש אחד בשבוע יהיה לכם זמן להפעיל מכונת כביסה – אז לא צריך להביא מעבר (במיוחד אתן בנות).
  • פיג'מה אחת (בלבד!)
  • זוג נעליים אחד לעבודה, זוג נוסף לבילוי וכפכפים. אין צורך להביא מבחר מכל סוג.
  • חולצות ומכנסיים – תזכרו שאתם טסים לעבוד, ולכן ב-90% מהזמן אתם תלבשו בגדי עבודה – ככה שאת מרבית הבגדים היפים שתביאו מישראל יהיה לכם בדיוק יום או יומיים בשבוע כדי "לדפוק הופעה."

ודרך אגב, אם עד לרגע זה עוד לא קבעתם פגישת ייעוץ לעבודה בחו"ל עם אחד מהיועצים שלנו, למה אתם מחכים???

אז שנציג שלנו יפנה אלייך בשעות הקרובות כדי לתת לך ייעוץ והכוונה לעבודה בחו"ל אל תהססו לשאול אותו את כל השאלות שמעניינות אתכם. 

       ** המאמר נכתב ע"י שרון קאשי אשר עבד הדריך וניהל במשך 10 שנים בתחום הקוסמטיקה בחו"ל וכיום מרצה מן הטובים בארץ ובעולם בתחום הקוסמטיקה והמכירות בחו"ל .

צפו בסרטון המלא של שרון קאשי

צרו
קשר