החלטתם לעבוד בחו"ל? קבלו 5 טיפים שיסייעו לכם להתאקלם מהר

הכסף הגדול, חיי החברה התוססים, כרטיס טיסה ומגורים על חשבון המעסיק – כל אלה מושכים צעירים אחרי צבא להגשים את החלום ולקפוץ למציאות מרעננת של עבודה בעגלות בחו"ל.  אך לצד כל הכיף הזה, חשוב להבין שמדובר בשינוי ממשי בחיים, הרי אתם נוחתים לארץ זרה, ארוחות שישי המסורתיות הופכות לבילוי חברי, ולכן הבאנו בפניכם 5 טיפים מצוינים שיאפשרו לכם נחיתה רכה למציאות החדשה.

  1. לבחור חברת השמה אמינה

הצעד הראשון בתהליך עבודה בחו"ל מתחיל באיתור חברת השמה מקצועית שתלווה אתכם לאורך כל התהליך. טרם סגירת החוזה, חשוב מאוד לקבל המלצות על החברה מעובדים קודמים שאכן קיבלו ליווי אישי ואנושי לאורך כל הדרך, ואכן כל מה שהובטח להם התקיים. בכל מקרה, הקשיבו תמיד לתחושות הבטן שלכם וודאו שהכל נראה אמין.

  1. לארוז תיק, אבל מה צריך לקחת?

ההתרגשות בשיאה, עכשיו עליכם לארוז מזוודה עם כל הדברים הנחוצים לנחיתה רכה. חשוב מאוד להצטייד בכסף מזומן או בכרטיס אשראי בינלאומי כדי שיהיה לכם קצת כסף עד שתעשו את הכסף הגדול. דבר נוסף, חשוב לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל, לקחת רישיון נהיגה בינלאומי וכמובן סטוק של במבה אוסם!

  1. זכרו – מחשבה יוצרת מציאות

אומנם קלישאתי לומר "מחשבה יוצרת מציאות", אך דעו כי דווקא במקרה של עבודה בחו"ל, ככל שתחשבו יותר חיובי, כך הדבר התגשם. דמיינו חופשה חלומית, טיולים מהנים עם חברים חדשים שתכירו והכי חשוב – דמיינו אתכם מוכרים כמה שיותר ועושים את הכסף הגדול.

  1. אל תצפו שלא יהיו משברים, אלא חשבו איך להתמודד איתם

משברים כאלה ואחרים הם תופעה מוכרת בקרב ישראלים העוברים לעבוד בחו"ל, במיוחד בחודש הראשון. המשברים יכולים להיות עקב געגועים למשפחה, הקור במדינות מסוימות או כאשר יש יום ללא מכירות. כן חברים, משברים אלה קורים לכולם, יש ימים שתרגישו על גג העולם, ויש ימים של דאון אחד גדול. ולכן, חשוב מאוד לצפות מראש למשברים הללו ולדעת כיצד להתמודד איתם.

טיפ קטן: כדאי להתחבר כבר בתחילת הדרך עם ישראלים ותיקים בעניין שיוכלו לתמוך בכם בעת המשברים.

  1. הכירו היטב את אזור המגורים

כבר בהגיעכם לאזור המגורים בחו"ל, חשוב להכיר את הסביבה שלכם כדי שתוכלו למצוא בתי קפה או ברים שיוכל להיות לכם לעזר בימים פחות טובים. תוכלו לשבת שם ברוגע לבד או עם חברים ואפילו להכיר אנשים חדשים.

מחפשים עבודה בחו"ל? תנו למומחים של NEXTJOB ללוות אתכם בתהליך!

צרו
קשר